ZŘÍCENINA KETKOVICKÉHO HRADU – LEVNOV

Začalo léto a všude kolem se pořádá spousta festivalů a různých programů nejen pro děti.

Nejsem úplně fanoušek těchto akcí, kde  se shromažďuje hromada lidí na velmi malém prostoru. Proto jsme se  vydali zcela jiným směrem. Na místo, kde potkáte sotva pár lidí. V našem případě bychom je mohli spočítat na prstech.

Ráj pro duši milující přírodu, zeleň, vodu a skály. Takovým místem je okolí zříceniny Ketkovického hradu nacházející se v Jihomoravském kraji.

Vyrazili jsme z vesničky Senohrady, konkrétně jsme zaparkovali u Senohradské kantýny. Malá chatička u cesty, kde se může zastavit kolemjdoucí či kolemjedoucí na malé občerstvení.

Posledních asi 500 metrů jsme jeli opravdu polní cestou, která byla tvořena bahnem a kamením. To jen taková poznámka, abyste se nelekli, že jedete špatně. My jsme si to chvíli mysleli a naší navigaci ne zcela důvěřovali 😀 . Nakonec nás zavedla správně a my se vydali po lesní cestě.

Červená turistická značka nás vedla cestičkou mezi chatkami, kde si krásné počasí užívali jejich majitelé. Dále jsme pokračovali pěšinkou mezi stromy a skalami. Ráj pro naše malé kamzíky. Kam se dalo tam vylezli a většinou i sami slezli 😀 .

Nahoře nám byl odměnou krásný výhled a výborné muffiny našeho táty. Jen jich prý dle všech zúčastněných bylo málo 😉 .

Trasa se parádně hodí do těchto teplých dní, když se vám už nechce sedět jenom u vody. Velká část cesty totiž vede lesem, kde byl příjemný chládek.

Chcete-li vědět, jak to bylo s hradem v minulost a proč byl zbourán, směle do toho 😉 .

Přeji veselý výlet

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů