Roční dítě nespí ani hodinu, jsem už zoufalá

OTÁZKA MAMINKY

Dobrý den,

již jsem se na toto ptala v diskuzi, ale zajímá mne ještě názor odborníka.

Už mě pomalu začíná přepadat zoufalství. Můj roční syn chodí spát v 8 hodin večer. Usne u prsa, ale vzbudí se asi tak za 10 minut a zase pláče. Přiložím prso znovu, ale už nepije, ale jen dudá. Po dalších 10 minutách zase pláč a takhle se to opakuje do té doby, než si jdu k němu lehnout. I tak se v noci budí asi co dvě hodiny, někdy i častěji. Sloužím jako dudlík. Ten normální nechce. 

Jsem z toho už trochu zoufalá. Mám ještě další dítě, dceru, kterou bych taky ráda uspala, ale nejde to. Na sebe nemám žádný čas. Když nejsem osprchovaná, tak už pak ani nemám šanci si do té sprchy dojít. Nemám čas vůbec na nic, natož nějaký manželský život.

Máte radu, jak to udělat, aby vydržela třeba i hodinu?

Už jsem vzdala přendávání do postýlky. Hladem to není, na večer dostává pořádnou večeři, někdy hustou polévku, jindy maso a zeleninu. atd. Přes den už moc nekojíme,  dělá u toho spoustu  blbinek, otáčí se, stoupá si. Nejsem úplně příznivec dlouhodobého kojení, třeba tak za půl roku bych klidně přestala. Ale myslela jsem, že to půjde tak nějak samo. Na to není syn ještě připraven.  A ani nevím, jak bych ho jinak uspávala.

Je to dost živé a šikovné dítě. Stále se přes den usmívá. Ale ty noci? Ty jsou hrozné. Nyní je dcera nemocná a je nemožné se jí věnovat víc, což mě strašně trápí, protože i ona mě potřebuje. Manžel je často na noční.

Děkuji

MOJE ODPOVĚĎ

Hezký den,

úplně rozumím, jak se teď cítíš. Nevyspalá a rozmrzelá, protože opravdu nevíš, co znamená se dobře vyspat. Tak dobře to znám.

Velmi důležité je, aby Ty jsi byla v pohodě. Vím, že se to lehčeji řekne než dělá s dětmi za zády, ale opravdu je to ta nejpodstatnější část.

Nebudeš-li Ty v pohodě, s dostatkem trpělivosti a alespoň trochu odpočatá, bude se Ti to neustále v dětech zrcadlit a nebudeš mít dostatek síly na celý den a užívání si s nimi.

Mám pár věcí k Tvému dotazu, zkus na ně odpovědět a zamyslet, třeba Tě to navede nějakým dalším směrem.

  • Jak to máte přes den? Nosíš ho v šátku nebo nosítku, aby se Tě nabažil? Aby opravdu ukojil tu svoji potřebu Tebe, toho cítit Tě? Pro miminko je pocit naplnění velmi důležitý.
  • Je reálné, aby v noci k malému vstával partner , aby ty ses opravdu vyspala? Alespoň třeba o víkendu. I jedna noc dělá zázraky.
  • Je možné, aby malého hlídal partner a ty mohla mohla uspávat starší dceru? Aby ses jí mohla věnovat na 100 %?
  • Jestliže je to v týdnu, kdy partner není doma, zkuste spát všichni tři společně.
  • Najdi si čas pro sebe. Vím, že se Ti to teď může zdát jako sci-fi, ale opravdu i hodinová procházka dělá zázraky. A jak jsem psala, děti vycítí, pokud my rodiče (hlavně máma) je v nepohodě.

Co tím získáš?

☀️ tvoje celkové zklidnění
☀️ můžeš se více věnovat i starší dceři
☀️ čas pro sebe 

Buď k sobě laskavá.

Děláš vše kolem dětí nejlépe jak umíš. Zkoušíš možnosti, které zrovna teď máte. Hledáš vaši společnou cestu. Vždyť toho pro tvou rodinu děláš tolik, jen ty „obyčejné“ věci často přehlížíme.

Jsi máma dvou dětí teprve JEDEN rok, dopřej vám všem čas ❤️

Poznej 21 kroků , které mohou změnit celý pohled na tvůj vztah s dětmi a sama se sebou.

Připoj se do 21denní program

PŘESTÁVÁM KŘIČET NA DĚTI

aneb 21. kroků, které snadno můžeš následovat,
a díky kterým se křik začne vytrácet z tvého domova.

21 dní = 21 kroků, které když opravdu uděláš,
tak ti garantuji, že nic u vás už nebude jako dřív.
Započne změna, díky které se TVŮJ KŘIK BUDE VYTRÁCET

Změna, která už vlastně nejde vrátit zpátky, protože ji budeš chtít dále žít, dále ji rozšiřovat. 

Čekám na tebe uvnitř, bude to jízda 😉

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů