Co s dítětem, které vyžaduje neustálou pozornost?

OTÁZKA MAMINKY

Už jsem bezradná…. Mám dvouletou holčičku a tím, že jsme skoro pořád samy, protože manžel je stále v práci, tak je na mně celkem dost závislá. Nenechá mě nic dělat. Má stále potřebu, abych byla u ní.
Hrála si s ní nebo se s ní dívala na pohádky atd. Nenechá mě uklízet, vařit, dokonce ani jít na wc. Vyžaduje neustálou pozornost.

Zkoušela jsem toho už hodně. Třeba aby se mnou uklízela – dám jí hadru nebo si ji posadím na linku, aby se mnou „vařila“, ale to vydrží chvíli. A pak zase nanovo. 

Chce se chovat, donese mi knížku, že jí mám číst nebo se mě chytne za tričko a nepustí mě, tahá mě. Jinak je hodná, rozumná. Dělá to prostě tehdy, když potřebuji uklidit, uvařit a tak…no prostě bych potřebovala někoho, kdo to měl třeba stejně nebo podobně. 

Co s tím?

Děkuji za radu.

MOJE ODPOVĚĎ

Hezký den milá maminko,

napadla mě řešení, která se dají shrnout do těchto bodů:

  • nosítko - malá pravděpodobně potřebuje mít pocit bezpečí a tím jsi pro ni ty. (může to mít několik příčin, těžko z tvého dotazu odhadnout, nemám dostatek informací) - díky nosítku budeš mít volné ruce a přitom budeš mít malou u sebe a ty můžeš s ní na zádech vytírat, vařit atd.
  • dítku určit jisté hranice - maminka někdy potřebuje něco dělat a nemůže 100 % času být jenom s dítkem. Nemůže dělat jenom to, co dítko potřebuje. Samozřejmě totiž potřebujete jíst, je potřeba vyprat a uklidit.
  • dát dítěti na výběr - například, mamka teď potřebuje vařit, pojď mi pomoci, jestli chceš být úplně u mě. Nebo pokud si chceš číst knížku, tak si ji vezmi tady ke kuchyňskému stolu a budeme v jedné místnosti a můžeme si o knížce spolu povídat. Nebo si ji vezmi sama kamkoliv budeš chtít.


Zkus se zastavit a zamyslet nad tím, zda umíš nastavit dcerce hranice.

Co tím získáš?

☀️ harmonii u vás doma
☀️ volné ruce k provádění různých úkonů
☀️ dítko, které se učí respektu

Dcerka by měla mít pocit, že se o ní zajímáš, že ji nevyměňuješ za jídlo 😀 nebo něco jiného. Zároveň se potřebuje učit, že někdy maminka potřebuje udělat i něco jiného než se věnovat jenom jí.

Dopřej si 21 denní program, který může změnit celý pohled na tvůj vztah s dětmi.

Připoj se do 21denní program

PŘESTÁVÁM KŘIČET NA DĚTI

aneb 21. kroků, které snadno můžeš následovat,
a díky kterým se křik začne vytrácet z tvého domova.

21 dní = 21 kroků, které když opravdu uděláš,
tak ti garantuji, že nic u vás už nebude jako dřív.
Započne změna, díky které se TVŮJ KŘIK BUDE VYTRÁCET

Změna, která už vlastně nejde vrátit zpátky, protože ji budeš chtít dále žít, dále ji rozšiřovat. 

Čekám na tebe uvnitř, bude to jízda 😉

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů