5letý syn nechce spát ve své posteli.

OTÁZKA MAMINKY

Dobrý den,

máme dva syny, jednomu budou 2 roky a druhému 5 let. Zhruba před 2 – 3 měsíci jsme udělali drobnou změnu s postýlkou. Mladší spí v postýlce  po starším bráchovi, který dostal vyvýšenou postel se schody a pod postelí je domeček. 

Spal tam za tu dobu asi 15x, jinak tam nechce spát, má strach, bojí se tam. Chce spát s námi v posteli, přitom už cca 2 roky spával sám.

Nás to už nebaví, abychom spali s manželem každý jinde.

Prosím o rady co a jak. Zkusili jsme i svítící řetězy, lampičky apod.. nic nic.. pláče a nechce tam spát. Spí často s námi nebo s babičkou a dědou…

Už fakt nevíme, co s tím.

Děkuji

MOJE ODPOVĚĎ

Hezký den,

při čtení textu mi v hlavě vyskočily dvě otázky:

1) Mladší syn má tu postýlku někde vedle vás a starší je kousek dále?

2) Je možnost, že by kluci spali spolu v jedné posteli? Jakoby každý na jedné straně hlavami od sebe.

Pokud je starší zvyklý spát v blízkosti vás a najednou je dále a ještě v nové velké posteli, může se tam cítit ztraceně.

Zkusme se na situaci podívat takto:

  • První a zásadní věc je, abyste vy rodiče byli opravdu 100 % rozhodnuti, že bude spát ve své posteli. Vše totiž začíná u nás v hlavě a dítko to vycítí. Jestliže vy váháte, jestli je to dobře, jestli mu tím neubližujete atd., pak se může stát, že malý tuto vaši pochybnost zachytí a jen ji zhmotní.
  • Druhá věc, beru-li v úvahu, že chcete, aby spal sám a jste o tom přesvědčeni, vysvětlit mu, proč už má svoji postel. (Společně už se do postele nevlezete, maminka chce spát s tatínkem společně a vše, proč to tak je, pravdivě a slovy, které už malý pochopí), důležité je, aby on věděl, proč se to něco, pro něho nepochopitelného, děje.
  • Třetí věc, která dobře funguje, udělat společně nějakou domluvu. Vymyslet způsob, který bude vyhovovat vám i jemu. U nás se třeba spí jednou v ložnici, jednou v pokoji.

Co tím získáš?

☀️ syn se bude cítit lépe, když vidí, že se situace řeší
☀️ dobrý pocit, že pro vyřešení situace něco děláte
☀️ klid a harmonii v celé rodině

Úplně rozumím a chápu, že je to někdy velmi náročné, když si chcete v posteli jen lehnout, odpočinout, přitulit se k manželovi a jsou tam děti. Na druhou stranu je potřeba na to nahlížet tak, že i dítko může mít podobné či stejné  pocity. Chce se cítit bezpečně a jako celek s vámi.

Dopřej si 21 denní program, který může změnit celý pohled na tvůj vztah s dětmi.

Připoj se do 21denní program

PŘESTÁVÁM KŘIČET NA DĚTI

aneb 21. kroků, které snadno můžeš následovat,
a díky kterým se křik začne vytrácet z tvého domova.

21 dní = 21 kroků, které když opravdu uděláš,
tak ti garantuji, že nic u vás už nebude jako dřív.
Započne změna, díky které se TVŮJ KŘIK BUDE VYTRÁCET

Změna, která už vlastně nejde vrátit zpátky, protože ji budeš chtít dále žít, dále ji rozšiřovat. 

Čekám na tebe uvnitř, bude to jízda 😉

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů