Co s agresivitou mého syna?

OTÁZKA MAMINKY

Dobrý den,

prosím o radu, jak na syna, který má 2,5 roku? Myslím, že je na svůj věk moc šikovný a chytrý. Zajímá se úplně o vše kolem sebe, jak se která kytka jmenuje, co jí které zvíře atd.  U všeho asistuje, pomáhá.

Syn vyžaduje takřka celý den pozornost. Jak neustále mluví, vyžaduje okamžitou zpětnou vazbu.

Už x týdnů máme však problém s agresivitou. Začalo to tím, když mu jeden chlapeček nechtěl půjčit hračku. On ještě nemluví, takže na něho zlostně zavrčel a strčil do něho. Jeho maminka hned zasáhla, že toto dělat nesmí. My jsme si se synem také popovídali, že to co udělal, bylo ošklivé. Že sice měl právo se zlobit, ale  ubližovat nikdo nikomu nesmí. Jenže od té doby syn reaguje stejně agresivně. Strká do mě nebo do dětí, kouše, plácá.🙈Jsem z toho úplně zoufalá.

Nyní máme měsíční miminko, které je hodně uplakané a skoro pořád jej nosím na rukou. Takže mu mnohdy  ani nemohu zabránit v plácnutí či kousnutí. 

Nevím, jak synovi pomoci ventilovat jeho vztek.  

Sestřičku naprosto zbožňuje. Pořád ji hladí, pusinkuje, chce ji chovat a mazlit se. Všem říká, jak je velký brácha  a sestřičku musí chránit, protože ji miluje.

Předem moc děkuji za reakci a jakoukoliv odpověď.

MOJE ODPOVĚĎ

Hezký den, 
super, že chceš rozkličkovat, co se s malým děje. Dozvědět se, jak mu pomoci ventilovat jeho agresi a to takovým způsobem, který je v pořádku pro všechny.

Situace s chlapečkem byla pravděpodobně spouštěčem. V synovi něco bylo a jen uviděl způsob, jak to dostat ven.

Co je pro malého emočně náročné?

Narození sestřičky, i když jí má rád, mazlí ji a tak, je obrovská změna. Něco, co na povrchu může vypadat v pořádku, ale uvnitř to neumí zpracovat, neví si rady.

Pro bližší analýzu bych potřebovala další informace, ale tohle by opravdu mohla být ta hlavní příčina.

Co by tedy mohlo pomoci?

  • Šátek na miminko (budeš více flexibilní a můžeš být se synem i na hřišti. Je ve fázi, kdy je potřeba zabránit násilným fyzickým kontaktům - z vlastní zkušenosti vím, kdy malý kousal, že je to opravdu potřeba.
  • Zvážila bych, jak často chodit mezi děti a šla bych tam ve chvíli, kdy Ty jsi v pohodě. Budeš mít možnost s ním být a komunikovat o všem, co se zrovna děje. Ukazovat mu, jak může své pocity (agresi) dostat ven jinak. (například se jen tak vyřvat a bouchat do něčeho, co nezničí a on neublíží sám sobě.
  • Není syn přehlcený? I když se zdá, že se o vše zajímá přirozeně, může mít na jeho věk moc vjemů. Ale to by bylo spíše na delší a osobnější povídání třeba na konzultaci, abych měla k dispozici další indicie a mohla lépe pochopit celou situaci.

Co tím získáš?

☀️ zjistíte jak mít pod kontrolou synovu agresivitu
☀️ do náročných situací se dostaneš ve chvíli, kdy ty jsi v pohodě a díky tomu je daleko snadněji zvládnete
☀️ prožívání pohodových dnů se svými dětmi

Přeji hoooodně trpělivosti. 

Pomoci ti k tomu může malé zastavení. Dopřej si poznat 21 kroků , díky kterým najdeš v sobě více klidu a díky tomu budeš trpělivější mámou.

Připoj se do 21denní program

PŘESTÁVÁM KŘIČET NA DĚTI

aneb 21. kroků, které snadno můžeš následovat,
a díky kterým se křik začne vytrácet z tvého domova.

21 dní = 21 kroků, které když opravdu uděláš,
tak ti garantuji, že nic u vás už nebude jako dřív.
Započne změna, díky které se TVŮJ KŘIK BUDE VYTRÁCET

Změna, která už vlastně nejde vrátit zpátky, protože ji budeš chtít dále žít, dále ji rozšiřovat. 

Čekám na tebe uvnitř, bude to jízda 😉

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů