6letá pláče ve školce, je to v tomto věku v pořádku?

OTÁZKA MAMINKY

Dobrý den,

dcera 6 let, od 2,5 chodí do školky, vždy se tam těšila, má tam kamarádky. Před měsícem musela na týden do jiné školky, jednalo se pouze o 4 dny. Večer pláč, že tam nechce, ráno to samé.

Jako důvod řekla, že jí je po mně smutno. Během dne už však byla dle učitelek úplně v pohodě.

Nyní nastoupila zpět do své školky, stále však pláče i brzy ráno, budí se s brekem. Je v poslední době přecitlivělá. Kvůli všeho se uráží, pláče, nechce se bavit s cizími dětmi. Snažila jsem se s ní promluvit, zda se něco stalo, někdo jí ublížil. Tvrdí, že ne, že jí jen je po mamince smutno.

Je to v 6 letech v pořádku?

Mám o ní obavy, jak zapadne do kolektivu ve škole, jak tu změnu ponese, začíná to být velmi náročné.

Děkuji

MOJE ODPOVĚĎ

Hezký den,
paráda, že se s ní snažíš mluvit a zjistit, co se v jejím tělíčku a hlavě odehrává. V 6 letech je normální, že chce cítit bezpečí, chce být s mámou. V době, kdy jste spolu, jí dopřej sebe co nejvíce.

Nevím, jakou formou s malou mluvíš ohledně jejich pocitů a toho, co zažívá. Velmi přínosné, je "zjišťování" situace pomocí hry.

Hrajete si s plyšáky, panenkami, čímkoliv a mluvíte za tyto hračky. Ty směřuješ hru k podobné situaci, která se u vás doma děje. Například, že medvídek Honzík, jde do školky a říkáš, co tam dělá, jak se cítí atd. A Tvá dcerka bude mít zase třeba hrošíka Frantu a ten taky půjde do školky. Můžete zapojit ještě i někoho dalšího, např. tatínka. 

Ve školce si hračky budou

  • společně hrát
  • POPISOVAT co se jim děje
  • POPISOVAT jak se tam cítí

Co tím získáš?

Velmi často se pak můžeš dozvědět různé věci, které by dítko normálně ven nedostalo nebo by jej to ani nenapadlo. Ve hře se uvolní jak dcera, tak i celá atmosféra. Nebude to… teď mi řekni, jak se cítíš, ale mimochodem se dozvíš, co se v dcerce odehrává.

Držím palečky a máš-li k tomu nějaký dotaz, klidně napiš 🙂

Pořiď sobě a dítku průvodce

ŠKOLKA NA POHODU

aneb maminko, připrav sebe i dítko na školku!

Provede vás oba krok za krokem celým procesem
Od přípravy na první den, přes zvládání nových situací až po upevnění sebedůvěry tvého dítka a uklidnění tvých obav a strachů.

Nenechejte se zaskočit prvními dny ve školce. 

S naším PRŮVODCEM ŠKOLKA NA POHODU budeš mít vše pod kontrolou. Stačí kliknout a začít se připravovat už teď!

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů