UMÍTE SE NECHAT HÝČKAT?

Umíte to nebo ne?

„Objednal jsem ti masáž. V úterý ve tři buď připravena na recepci. Masér si tě vyzvedne,“ povídá mi manžel po příchodu domů. Kouknu na něj, usměji se a odpovím: „Juu, to je paráda, moc děkuji. Už se těším, až si mé tělo i hlava odpočine.“

Takhle to u nás funguje teď. V době, kdy už si umím vážit toho, kdo jsem. Umím se nechat opečovávat a hýčkat.

Pojďme se však vrátit v čase a kouknout se na stejnou situaci před pár lety.

Manžel přijde domů a povídá mi: „Objednal jsem ti masáž. V úterý ve tři buď připravena na recepci. Masér si tě vyzvedne.“ Koukám na něj nevěřícně a odpovídám: „Na masáž? A proč?“ Slyšíte, jak absurdně zní tato odpověď?

„Protože si zasloužíš čas pro sebe a trochu si odpočinout,“ se samozřejmostí odvětí muž. „Ne, já nejsem unavená. Masáž nepotřebuji, nic mě nebolí,“ rychle dodávám.

Ano, takhle jsem běžně odpovídala na podobné situace. Ve většině případech mě manžel, po dlouhých výmluvách a důvodech proč nikam nemusím chodit a nic nepotřebuji, stejně „dokopal“, abych si odpočinula.

Jak jsem pak byla ráda, když jsem si masáž užívala a opravdu si odpočinula. V té době jsem si to však neuměla dovolit. Jen tak si jít odpočinout, i když se necítím unaveně a nic mě nebolí.

Řekněte mi proč? Proč jsem na tu úžasnou masáž nechtěla jít?


Proč jsem tehdy jednoduše neodpověděla něco ve smyslu: „Děkuji miláčku, jsi moc hodný.“ Já vám povím proč, protože nejsme naučeni nechat se hýčkat a rozmazlovat.

Z velké části raději budeme hýčkat a rozmazlovat jiné než to přijímat od druhých. Přitom je to tak důležité. Ruku na srdce každý z nás má rád, když se o něj někdo stará. Je příjemné vědět, že někomu na nás záleží a chce nám pomoci k tomu, abychom se cítili příjemně.


Přijímejme s radostí a otevřeností každou podobnou nabídku na masáž.
Užijme si to.
Otevřeme se tomu, abychom nechali druhé o nás pečovat a rozmazlovat nás.


Každý z nás si pod hýčkáním představí něco jiného. Pro nás ženy to může být návštěva zkrášlovacího salonu, masáž či kafíčko s kamarádkou. Ať je to cokoli, užijte si to :).

Určitě to znáte, nejen vy maminky, když hodíte všechno za hlavu a jste VYPNUTÍ.  Občas každý z nás potřebuje vypnout od všech běžných činností.

Dovolte si tento knoflík použít a odpočívejte.

PS: 💕 Tímto moc děkuji mému muži, že mě naučil nechat o sebe pečovat. 💕

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů