Jak zvládat situace bez křiku?

OTÁZKA MAMINKY

To, co momentálně řešíme nejvíce je, jak bez křiku (synova a následně i mého) zvládnout situaci. Po synovi (2,5 roku) něco chci, např. obléct se, odejít, jít k jídlu…. a on v tu chvíli nechce (protože poslouchá, leží, skládá…. Používám přesýpací hodiny, aby věděl, kolik má času na danou aktivitu, ale stejně je pak většinou ještě křik. Máme i 3 měsíční holčičku, kterou jeho scéna taky často rozbrečí, takže pak nevím koho uklidňovat dříve. Jsem na všechny naštvaná, taky na sebe, vyčerpaná. 

Děkuji za radu.

MOJE ODPOVĚĎ

Milá maminko,
v první řadě,  2,5 leté dítě je ještě poměrně malé a všechno se teprve učí a sžívá se s okolním děním. Chce to velkou dávku trpělivosti. Asi jsem tě moc nepotěšila. 

Ale je tady i druhá část.

  • Určitě už dokáže vnímat základy a má už za sebou tyto situace, takže ví, že někdy je třeba věci ukončit. Je fajn se s ním domluvit na tom, kolikrát se třeba hodiny přetočí a dát mu možnost ať vybere někdy i on.
  • Určitě je důležité o tom pořád mluvit před aktivitou a během ní. Nápadně mu připomínat, děti totiž žijí daným okamžikem a i když máme pocit, že jsme jim to říkali před chvílí, oni už jsou fuč.
  • Často pomáhá udělat z aktivity, která má následovat, hru. Například má se oblékat, tak u toho dělat nějaké obličeje nebo si obléknout kalhoty na hlavu apod.
  • Vyvstává otázka do jaké míry v tom hraje roli nově narozené miminko u vás doma. To už je ale na další debatu. Kdy to začalo? Zda máte čas jen pro vás dva? Kolik času tráví s tátou atd.

Co tím získáš?

☀️ radost, že jsi pro to něco udělala
☀️ situace s křikem budou ubývat, až zcela zmizí
☀️ pohodovou atmosféru pro všechny členy rodiny
☀️ klid pro kvalitní spánek miminka

Dopřej si 4 dny, které mohou změnit celý pohled na tvůj vztah s dětmi.

Připoj se do 21denní program

PŘESTÁVÁM KŘIČET NA DĚTI

aneb 21. kroků, které snadno můžeš následovat,
a díky kterým se křik začne vytrácet z tvého domova.

21 dní = 21 kroků, které když opravdu uděláš,
tak ti garantuji, že nic u vás už nebude jako dřív.
Započne změna, díky které se TVŮJ KŘIK BUDE VYTRÁCET

Změna, která už vlastně nejde vrátit zpátky, protože ji budeš chtít dále žít, dále ji rozšiřovat. 

Čekám na tebe uvnitř, bude to jízda 😉

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů