ČTYŘI HRY PRO UNAVENÉ RODIČE

Co se děje po odchodu z práce?

Nakoupit, vyzvednout děti, zajít s nimi na hřiště, nachystat večeři, okoupat je, dát spát… Znáte to? Děje se to pořád dokola a občas už vám docházejí síly? I dospělí potřebují odpočinek, mít čas pro sebe a své zájmy. Někdy se vám podaří kousek dne či týdne ukrojit pro sebe, ale někdy to jednoduše nejde, a je třeba to zvládnout.

Pak občas přicházejí situace, které řešíte křikem, i když nechcete, ale skrze únavu to jinak neumíte. Jak si můžete odpočinout i s dětmi?

Doma jsem zavedla několik her, které zabaví děti a já si při nich odpočinu. Věřím, že se budou hodit i vám.

1. návštěva lékaře

Tato hra je jednoduchá. Potřebujete doktorský kufřík s vybavením. Pokud jej nemáte, cokoli doma může posloužit jako lékařské nástroje. Děti mají fantazie na rozdávání, určitě si poradí. Naše si ještě rády vytvoří počítač z knížky, kde zapisují údaje o pacientovi (hravý způsob, jak děti naučit jména rodičů a adresu, kde bydlí).

V čem spočívá kouzlo této hry?
Rodič je pacient, který se zranil a potřebuje ošetřit, samozřejmě v leže 🙂. Děti mohou klepat, mazat, operovat, cokoli je napadne a vy si jen pohodlně ležíte. Pozor – vysoké nebezpečí usnutí 🙂.

2. speciální restaurace

Naši kluci si moc rádi hrají na restauraci. Jeden vaří a druhý servíruje. Proč nezapojit tuto hru i do odpočinkového programu. Vymyslela jsem speciální restauraci, ve které se leží. Rodič jako host si lehne a jen objednává jídlo a pití. Dětem samozřejmě vysvětlete, že je to jenom hra a v opravdové restauraci se sedí. Jí se v sedě nikoli v leže.

3. masáž

Dotyky jsou pro vzájemný vztah velmi důležité. Prohlubuje se důvěra mezi rodičem a dítětem. Rozvíjí se něha a jemnost, která v dnešním světe trochu chybí.
Masírujte se navzájem. Použijte klidně krém či olejíček, aby to bylo více opravdové. Můžete dítku říct, že vaše tělo je opravdu unavené a potřebovalo by skvělou masáž, kterou umí na výbornou. Pozor – opět vysoké nebezpečí usnutí 🙂.

4.vyprávění pohádek

Tato hra se dá hrát kdykoli a kdekoli. Můžete si zvolit polohu v leže, kdy se vaše tělo natáhne a odpočine. Nechte děti vymýšlet jejich příběhy, popřípadě začněte vy a můžete se střídat či doplňovat.
Tip: zpestřete si vyprávění tím, že se schováte pod peřinu a zapnete baterku.

Vytvořte si relaxační prostředí i s dětmi. Bonusem k odpočinku vám bude společně strávený čas.

I s dětmi si můžete odpočinout. Směle do toho!

Zuzana Janešíková
Jsem spokojenou mámou. Své zkušenosti a vychytávky JAK FUNGOVAT S DĚTMI předávám dále. Řeším konkrétní situace pomocí vzájemné komunikace a důslednosti.Už žádná nudná teorie, ale čistá prověřená praxe, jak si život s dětmi užít. Více o mně si můžeš přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů