A ZASE TA OČEKÁVÁNÍ

 AAA, CHCE SE MI KŘIČET

Třeba až do vesmíru, jak by řekl můj syn. Nejedná se o běžný křik, který mám v hlavě několikrát za den. Například, když se ti dva malí skřítkové nemůžou domluvit na velmi podstatných věcech pro jejich život:

  • kdo bude jíst z misky s obrázkem pejska
  • kdo si vezme to modré auto ven
  • kdo bude mačkat tlačítko u výtahu jako první
  • kdo z jaké strany bude nastupovat a vystupovat z auta ( u nás novinka, která teď frčí)
Usmíváte se a přikyvujete? Pak dobře víte, že by tento seznam mohl být nekonečně dlouhý.

Můj dnešní vnitřní křik má však úplně jiné základy. Přesně nevím jaké, respektive vím, ale nechci si to přiznat. Nechci to dát do slov, protože pak by to bylo jasné, a neměla bych se už na co vymlouvat.  Mám pocit, že jsem selhala. Nejsem taková, jaká jsem si myslela, že jsem.

Sedám k počítači, otvírám prohlížeč, vyhledávám potřebnou stránku a OČEKÁVÁM. Připadám si jako zpátky ve škole, kdy jsem takhle kontrolovala výsledky zkoušek 🙂. Vlastně to trochu výsledek zkoušky je, jen ji místo mě absolvoval můj sny.

Otvírám soubor, hledám číslo (protože dneska jsou děti jen čísla 😉) a modlím se, aby za ním bylo přijato. Bum, prásk nepřijato. Koukám do toho monitoru a chce se mi brečet. Vždyť to není fér, měl chodit na tu super školu, kterou jsem si vysnila. Představovala jsem si, jak se mu bude líbit celkový přístup, učitelé i prostředí. Jenomže žádná super škola se nekoná!

ŽÁDNÁ OČEKÁVÁNÍ

Znovu jsem si uvědomila, že nemám očekávat. Myslela jsem si, že tohle už mám za sebou. Jak naivní jsem byla! Potichounku se to vplíží, a když to člověk nečeká, tak se objeví.

Prvotní šok jsem šla rozdýchat do lesa, léčivé to místo. Uvědomila jsem si, že to byla jen má představa a mé očekávání. Kde je psáno, že by to byla pro něj ta nejlepší škola. Třeba si má projít klasickou výukou, třeba má chodit do třídy s kamarády ze školky, třeba…..všechno to jsou jen domněnky, které nemají žádný reálný základ ani řešení.

Proto jsem ráda, že jsem se vrátila zase zpět do života bez očekávání. Jsem zvědavá, kdy na mě nějaké další vybafne 😉. Zastavte se a uvědomte si, že se některé věci dějí z důvodů, které my neznáme a možná ani znát nikdy nebudeme.

Jen tomu důvěřujte a užívejte si všeho a všech.  

Zuzi Janešíková
Jsem máma, která si život s dětmi užívá a moc si přeje, abys i ty objevila to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Na cestě seberozvoje a sebepoznání jsem již více než 20 let, a moc děkuji, že jsem se na ni vydala. Už 9 let jsem mámou, díky tomu zažívám dnes a denně AHA momenty, které mě posouvají dál a dál, nebo možná blíž a blíž k sobě i dětem.
Další maminky inspiruji a podporuji již 4 roky a mými kurzy prošlo již přes 1000 spokojených maminek. Ty si můžeš projít 21 kroků trpělivé mámy >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů