Objev cestu
ke svému dítěti 

...aneb jak se s ním konečně domluvit

trochu povyroste, tak se s nimi domluvíš na všem.“
„Chce to jen trochu trpělivosti, oni se to naučí, a pak už se vztekat nebudou. “
„Je to jenom období, to přejde, neboj.“

Jsou vám tyto věty povědomé? Tuším, že kývete hlavou a každá z nás jste minimálně jednu takovou či podobnou slyšela. Ve své podstatě jsou tyto věty pravdivé. Opravdu se s dítětem časem domluvítevzteky se válet po zemi v patnácti taky nebude

Proč ale čekat tak dlouho, když se dá začít HNED. Je jedno jestli má vaše dítko rok nebo pět, pro nový začátek se můžete rozhodnout kdykoli. 

„TEĎ“ je vždycky ten správný čas. 

(A v této mimořádné situaci, je volání po novém začátku o to intenzivnější.)

Tuším, jak se cítíte a jaké myšlenky se vám denně honí hlavou:

 • Jak naši Aničku přimět, aby se najedla a nemusel být u toho každý den křik?
 • Jak Honzíkovi vysvětlit, že do toho šuplíku se špendlíky opravdu nemůže. Snažím se mu to 100x říct, ale on stejně po 101 znovu ten šuplík otevře.
 • Zas a znovu mu říkáte, že pastelkami se kreslí na papír, ale on stejně jde a počmárá stěnu.
 • Odejít ven bez vztekání? To už ani neznáte. Sice to chvíli vypadá v pohodě, ale pak se vybere „špatné“ tričko a už se to veze.
 • Učení Marušku nebaví, a tak pokaždé při psaní úkolů svádíte boj "kdo z koho".
 • Ať se snažíte jakkoli, nějak to nefunguje, protože se vždycky najde důvod, proč se začít vztekat a brečet.
 • Kolikrát už to nevydržíte a vybouchnete...

ANO, JE TO NORMÁLNÍ 

Děje se to dnes a denně. Troufám si říct, že v každé rodině, jen se o tom nemluví. Tyto pocity a otázky jsou součástí každé z nás. Opravdu v tom nejste samotné.

JÁ NEJSEM VÝJIMKOU! Pamatuji si, jak jsem běhala po bytě vlasy mokré, na noze jednu ponožku (ta druhá byla kdoví kde) a snažila jsem se přimět Jonáška, aby se oblékal. Byla jsem nervozní, protože jsem věděla, že toho doktora zase nestihneme včas

 

Nezáleží totiž na tom, kolik teoretických pouček jste přečetli, kolik znáte naučených řešení na danou situaci dokud...

...neobjevíte jednu zásadní věc, která rozhoduje o tom, zda budete se svými dětmi v pohodě
a užijete si společný čas.

Moc děkuji, že jsem ji objevila a život s dětmi si díky ní mohu užívat. Ale než vám o ní řeknu více, PŘEDSTAVTE SI...

 • Jaké by to bylo, kdybyste věděli, jak slova poskládat tak, aby vám vaše dítko rozumělo.
 • Jak byste se cítili vy, kdybyste rozuměli tomu, co vaše dítko říká a co cítí?
 • Jak by se váš život změnil, kdybyste místo věčného okřikování a doprošování s vašim dítětem jednoduše vytvořili tým a vše by probíhalo ku spokojenosti všech.
 • Co by se pro vás změnilo, kdybyste se svými dětmi měli otevřenější a upřímnější vztah?
 • Jaké by to bylo, kdybyste například večerní kolotoč či odchod z domu zvládali pomocí dohod bez vztekání a křiku?

Kroutíte hlavou a říkáte si:
„To se u nás doma nikdy nemůže stát.“

Této pochybnosti naprosto rozumím, může se to opravdu zdát jako něco nepředstavitelného ba dokonce jako SEN. 

Taky jsem stála na této cestě a měla pocit, že nemá konce, nikam nevede a hlavně, že se to nedá změnit. Dá se to "jen" nějak přežít a doufat, že to jednou skončí.

Až když jsem odhalila JEDNO ZÁSADNÍ TAJEMSTVÍ, pochopila jsem, že to jde i JINAK. 

Každodenní situace s dětmi řeším pomocí společně vytvořených dohod. Díky tomu s nimi neustále buduji pevné pouto, které je založené na vzájemné důvěře!

CO JE ONO ZÁSADNÍ TAJEMSTVÍ?

SPOLEČNÝ JAZYK,
KTERÉMU ROZUMÍ OBĚ STRANY! 

Říkáte si společný jazyk? Vždyť s dětmi mluvíme česky. Oni nám normálně rozumí a také česky odpovídají.  

Zapamatujte si! Nezáleží na tom, jaká slova použijete, ale...

 ...zda vám  vaše dítě ROZUMÍ a zda vy ROZUMÍTE jemu.

"Dejme dětem hranice, ve kterých mohou být svobodné."

Zuzana Janešíková 

Průvodkyně životem s dětmi 

Jsem máma, která si život s dětmi užívá
a moc si přeje, abyste i vy ostatní rodiče objevili to kouzlo, které nejde slovy popsat. Lze ho jen cítit a díky němu vnímat blízkost ke svým dětem.
Objevit kouzlo jsem pomohla již desítkám rodičů a jsem autorkou projektu "Životem s dětmi".

„Mluvím, vysvětluji, ale někdy mám dojem, že mě neslyší.“

Myslím, že tahle věta proletěla hlavou snad každému rodiči.
My rodiče povídáme a opakujeme. Dítě na nás (v lepším případě) kouká a vypadá, že poslouchá. Ale zkuste se ho zeptat co jste teď říkali. Vsadím se, že minimálně polovina dětí nebude mít ani tušení.

PROČ SE TO DĚJE?

Velice často to my rodiče děláme nevědomky. Máme naučené vzorce a způsoby, jak s dětmi mluvit a celkově jak se k nim chovat. Existuje jistě nespočet důvodů, zde jsou čtyři hlavní...

1.SLOVA NEJSOU DOSTATEČNĚ POCHOPENA

Sice povídáme a snažíme se vysvětlit danou situaci, ale už se nepodíváme na druhou stranu, zda jsou naše slova dostatečně pochopena. 

Zkuste to hned při další příležitosti, budete překvapeni. Jednoduše se zeptejte, zda tomu dítě rozumím, zda ví, co po něm chcete. Případně co udělat, aby to pochopilo.

 

 

3.JSeM VE STRESU

= NEVYSVĚTLUJI, ALE PŘIKAZUJI

Tento bod navazuje na ten předchozí. Dostáváme se do určitého tlaku, chceme stihnout hromadu věcí a stres se stane součástí běžných situací. Často pak dětem přikazujeme místo toho, abychom se s nimi domlouvali a vysvětlovali jim. 

Zkuste se opět zastavit v dané situaci, zklidnit sami sebe a teprve potom situaci řešit.

2.ROZUMÍ TOMU
KAŽDÉ MALÉ DÍTĚ

Máme pocit, že se jedná o jasnou věc, které rozumí každé malé dítě. Ale co když před vámi opravdu stojí malé dítě a nebo taky ne, stojí tam už školák, ale nerozumí tomu, co po něm chceme. Nemáme dostatek trpělivosti mu to znovu opakovat a začneme křičet. 

Zkuste se při další situaci zastavit a představit si před sebou kamarádku a to, jak byste mluvila s ní. Tuším, že trochu jinak, než se chystáte teď reagovat na své dítě.

4.NEMÁME DOST ČASU

Dnešní doba je velmi uhoněná, pořád máme pocit, že někam musíme dojít a něco stihnout. Z toho také vyplývá, že nemáme dostatek času dítěti něco vysvětlovat. Chceme, aby to pochopilo hned

Zkuste se na chvíli zastavit a uvědomit si, co opravdu v životě potřebujete. Stihnout všechny kroužky, návštěvy a nákupy? Nebo si chcete najít čas na své dítě? Povídat si s ním, pochopit, co potřebuje a naopak vysvětlit, co potřebujete vy?

Možná, že i vy se chcete se svými dětmi domluvit, situace řešit v klidu a chcete, aby ony pochopily vás.
Naprosto vám rozumím, domlouvání s dětmi je jako...

 ...skládat PUZZLE o 1000 kouscích

 • 1
  Najednou před vámi leží hromada malých kousků, máte pocit, že z toho nikdy nemůžete vytvořit obraz. (Hromada informací o výchově dětí, ať už z knih, přednášek či kamarádek.)
 • 2
  Začnete rámečkem, který uděláte vcelku lehce, protože první kroky jsou vždy snažší.  Jste nabití energií, snahou dělat něco nového. Pak docházejí síly a nápady.
 • 4
  Máte chuť vzít všechny kousky a vyhodit je z okna, protože máte pocit, že je to nekonečné a nemůže se vám to nikdy podařit. Zkoušíte jeden kousek po druhém, otačíte ho zleva a potom zprava. (Stejně jako se snažíte domluvit s dětmi na tisíc způsobů.)
 • 5
  Hurá, zapadl tam. Prožijete si první malý úspěch, který vám dá sílu do dalšího stavění.
 • 6
  Pak zapadne druhý, třetí a už to jede. Jasně, že nad některým z kousků strávíte více času, možná opět propadnete panice, ale už víte, že to jde.
 • 7
  Znovu se do toho obujete! Juhu, puzzle je hotové (= dohody nám fungují) a vy víte, že si teď můžete kochat pohledem na něj. A hlavně víte, že další puzzle už bude daleko snažší. 

Stejně je  to i s budováním vztahu s vašimi dětmi. Hledáte způsoby, jak se s nimi domluvit, jak jim být parťáky. Zkoušíte to zleva i zprava.

Hledat správný kousek, zkoušet znovu a znovu může být opravdu náročné. Prošla jsem si tím také, když jsem četla knihy, hledala různé informace a jednotlivé věci zkoušela aplikovat do našeho života. Stálo mě to hromadu času. Mnohokrát jsem spadla na zem a zase vstala.

Vím, jak moc je důležité domluvit se se svými dětmi a věřím, že každá máma to chce umět. Chce být tou NEJLEPŠÍ mámou pro své dítě. Ráda se stanu vaší průvodkyní na této cestě. 

Proto jsem pro vás připravila online kurz

CESTA K MÉMU DÍTĚTI

aneb naučte se Mluvit SPOLEČNÝm JAZYKem

Vložila jsem do něj všechny své znalosti a zkušenosti, které jsem za léta s mými dětmi získala. Vím, že fungují nejen u nás doma, ale u desítek dalších maminek a rodin. V kurzu vám předám základní kroky na cestě k vašemu dítěti a vy je můžete OKAMŽITĚ využít v další situaci, která nastane.

Jaké by to bylo za 2 týdny získat základní dovednosti, jak se domlouvat s dětmi, díky kterým byste jim byli blíže než kdy dříve? Přesně tohle je můj cíl, chci vám ukázat a inspirovat vás, jak lze do vašeho vztahu s dětmi přinést pohodu a klid. 

Jaký cíl má naše SPOLEČNÁ cesta?

 • Jaké by to bylo za 2 týdny získat základní dovednosti, jak se domlouvat s dětmi, díky kterým byste jim byli blíže než kdy dříve?

  Přesně tohle je můj cíl, chci vám ukázat a inspirovat vás, jak lze do vašeho vztahu s dětmi přinést pohodu a klid
 • Domlouvání s dětmi totiž není o tom, abyste se nabiflovali přesnou poučku z knihy nebo z kurzu, ale abyste ji uměli využít v praxi u vás doma.

  K domlouvání se svými dětmi využívám náš „SPOLEČNÝ JAZYK“, několikrát za den během řešení maličkostí, ale i důležitějších věcí.
 • V kurzu vám chci základ tohoto SPOLEČNÉHO JAZYKA předat, abyste ho i vy mohli využívat a dětem lépe porozumět.
 • Pokud si SPOLEČNÝ JAZYK osvojíte, vztekání, kříčení a odmlouvání se u vás bude postupně vytrácet a na jejich místo nastoupí dohody, které budete umět vytvářet jak vy, tak i vaše děti. (Ano, naše děti běžně chodí s větami typu: „Tak pojďme to nějak vyřešit. Pojdmě se nějak domluvit...“)

Věřím, že tento postup je opravdu CESTA K VAŠEMU DÍTĚTI. 
(❤ nejen k němu, ale i sama k sobě ❤ )

Díky NOVÉMU JAZYKU dáte základ něčemu opravdu velkému. Svým dětem ukážete kouzlo domlouvání. 

Stane se jejich přirozeností
a jednou ho ony předají zase svým dětem. 

Co říkají o mé práci?

Díky kurzu získáte...

 • 2 týdny plné inspirace. V každém týdnu budete mít ke zhlédnutí videa doplněná o pracovní listy, abyste teorii převedli k vám domů.
 • Řadu praktických příkladů, které vám budou inspirací.
 • Vytvoříte si základ pro váš vlastní slovník. Naučíte se "kouzelná" slůvka, která vám pomohou v minutě vyřešit situaci.
 • Naučíš se 4 základní kroky pro vytváření dohod.
 • Zjistíš, jak reagovat na situaci a dítěti pomoci lépe pochopit, když některá z domluv z nějakého vážného důvodu nevyjde.
 • Kurz vám zůstane , můžete se k videím a dalším informacím vracet dle momentální situace u vás doma.

Součástí kurzu jsou ...

2 bonusy

pro jednodušší a rychlejší cestu k vašemu dítěti

1. bonus

cena: 190 Kč      ZDARMA

PRACOVNÍ LISTY

Díky kterým převedete získané informace do praxe. Pomohou vám, lépe si utřídit myšlenky a zorientovat se nejen v situaci, ale i sami v sobě. 

Povedou vás vaší cestou, abyste dokázali objevit váš společný NOVÝ JAZYK.

2. bonus

cena: 150 Kč      ZDARMA

TÁHÁK PRO KAŽDOU MÁMU

Pomůže vám lépe se zorientovat v celém tématu.
Vidět souvislosti, díky kterým získáte větší nadhled a porozumění.

Bude stačit když do něj mrknete a hned budete vědět.

3. bonus

   SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÉ

 BUĎ K SOBĚ LASKAVÁ

BONUSOVÉ VIDEO, ve které se naučíte základní kroky k tomu, abyste byly k sobě laskavé a dokázaly si uvědomit svou hodnotu

Součástí je také pár typů, jak se ve chvilce zastavit a uvolnit se. Díky tomu budete mít ve chvilce jinou výchozí pozici při řešení náročnějších situací

Hodnota celého kurzu i s bonusy je 1790 Kč

Pokud byste díky tomu...

 • ...objevili způsob, jak řešit konkrétní situace s nadhledem a v klidu, stálo by to za to?
 • ...naučili se způsob, jak se s dítětem domlouvat a vytvářet dohody, stálo by to za to?
 • ...posílili váš vzájemný vztah a důvěru, stálo by to za to?
 • ...našli cestu ke svému dítěti a pochopili jej, stálo by to za to?
 • ...stala pro své dítě nejen mámou, ale i parťákem, stálo by to za to?
 • ...základ, z kterého bude moci čerpat celý život a předat jej také svým dětem, stálo by to za to?

Říkáte ANO?

Paráda.  Kurz „CESTA K MÉMU DÍTĚTI“ . 

Všechny informace z celého kurz i s bonusy
získáte za 3780 Kč

Vykročte hned teď  na cestu ke svému dítěti. Představte si, že se za pět let ohlédnete a řeknete si: „Děkuji Zuzko (doplň si své jméno), že jsi udělala ten PRVNÍ krok. Dnes svým dětem rozumím a  ony rozumí mně.  

Chci vám rozhodování ještě ulehčit. 

Za svou prací si stojím a tento kurz není výjimkou. Proto vám nabízím férovou garanci vrácení peněz.
Když po dvou týdnech zjistíte, že jste neudělali ani krok vpřed na cestě ke svému dítěti, vrátím vám celou částku zpět a navíc vám věnuji hodinu času, abychom zjistili, kde je zakopaný pes. 

Jak garance funguje?

Pokud půjdete krok za krokem. Budete vyplňovat všechny pracovní listy a další pomůcky a i přesto vám kurz  nic nového do vašeho života s dětmi nepřinese vrátím vám celou částku a domluvíme se na společné konzultaci. 

Pro uplatnění garance mi napište email na info@zivotemsdetmi.cz a požádejte o její uplatnění.

Zuzi, zní to dobře, ale ....

 • Přeci neexistuje univerzální návod?
  Neexistuje to máte pravdu. Dokonce neznám návod, který funguje na 100 %. Dám vám však něco daleko důležitějšího! Odzkoušené a fungující principy jako inspiraci k tomu, abyste si i vy uměli vytvořit svůj vlastní způsob, který bude vyhovovat celé vaší rodině.
 • Nejsem si jistá, jestli s dětmi zvládnu takto intenzivní kurz. Večery už bývám dost unavená a bojím se, že u kurzu budu usínat. 
  Chápu, rodiče s dětmi jsou rádi za každou volnou minutu. Proto se v kurzu snažím vše maximálně stručně a jednoduše vysvětlit. K dispozici vám budou myšlenkové mapy a checklisty, které vám pomohou v rychlosti si připomenout základní principy.
 • Za 2 týdny se to u nás přece nemůže změnit?
  Velmi dobrá otázka, a odpověď záleží na vás. Nemůžu být u každé vaší situace doma, vašeho sledování videí a vyplňování pracovních listů.

  Opravdu věřím, že každé z vás během kurzu předám základní principy, které vám ukáží nový pohled. Je však na vás, jak s nimi naložíte. Co je hlavní? Kurz je jen jeden krok na cestě, která nikdy nekončí. Na vztahu k našim dětem pracujeme celý život.
 • Nemám dostatek trpělivosti a motivace něco se učit a zkoušet.
  To znám, motivace se někdy těžko hledá. Proto je součástí kurzu i má plná podpora po dobu jeho trvání a akční kroky, díky kterým převedete věci hned do své praxe.

Pokud je vše jasné, není na co čekat, opravdu můžete pouze získat.

Kurz  „CESTA K MÉMU DÍTĚTI“

 • 2 týdny plné inspirace. V každém týdnu budete mít ke zhlédnutí videa doplněná o pracovní listy, abyste teorii převedli k vám domů.
 • Řadu praktických příkladů, které vám budou inspirací.
 • Vytvoříte si základ pro váš vlastní slovník. Naučíte se "kouzelná" slůvka, která vám pomohou v minutě vyřešit situaci.
 • Naučíš se 4 základní kroky pro vytváření dohod.
 • Zjistíš, jak reagovat na situaci a dítěti pomoci lépe pochopit, když některá z domluv z nějakého vážného důvodu nevyjde.
 • Kurz vám zůstane , můžete se k videím a dalším informacím vracet dle momentální situace u vás doma.
 • Úžasný tahák pro každou mámu. Jedna jediná A4, která vám pomůže během chvilky si připomenout nejdůležitější části komunikace a domlouvání se s dětmi.

Všechny informace z celého kurz i s bonusy
získáte za 3780 Kč

Tento trénink je o skvělých tipech, jak s dětmi žít každý den v harmonii a zvládat každodenní situace s dětmi mnohem snadněji a s nadhledem. Doporučuji všem rodičům, kteří hledají cesty, jak se domluvit se svými dětmi lehce a efektivněji.
Barborawww.skrytasilamaterstvi.cz

Pokud jste mámou, která cítí, že jí děti začínájí přerůstat přes hlavu a jakékoli snahy o změnu vás vyčerpávájí, pak je přesně ten správný čas něco s tím udělat. 

ZAČNĚTE hned teď!

Rozhodnutí je jen na vás....

MÁTE 1.MOŽNOST

 • Pokračovat ve svých zajetých kolejích a doufat, že se to nějak samo spraví.
 • Čekat až z toho děti vyrostou.
 • Být při každé další konfliktní situaci na vážkách a bohužel často končit křikem.
 • Hledat sama další informace v knihách, přednáškách či videích a postupně zkoušet, zda fungují i u vás doma. (Z vlastní zkušenosti vím, že tohle hledání zabere měsíce či roky, ale pokud je tohle vaše cesta, pak to plně respektuji a věřím, že budete úspěšní.)

NEBO MÁTE 2.MOŽNOST

 • Využít toho, že jsem již touto cestou prošla a provedla jí desítky dalších rodičů a vytěžit z ní maximum pro vás.
 • Objevit kouzlo „SPOLEČNÉHO JAZYKA“, díky kterému budete konečně s dětmi vytvářet dohody bez křiku.
 • Vybudujete si respektující vztah mezi vámi a vašimi dětmi.
 • Budete svým dětem blíž a položíte základy něčemu z čeho budete vy i oni čerpat celý život.